Képeken és videókon is láthattuk már többször, hogy míg Ázsiában több utcai árus is eladásra kínál megsütött, megfőzött, esetleg frissen grillezett tücsköket és egyéb rovarokat. A bakancslistát író emberek egy részének biztosan megtalálható a felírtak között a “grillezett tücsök” megkóstolása. Délkelet-Ázsiába utazó turisták többsége kipróbálja az utcai árusok kínálatát és vesz egy pálca grillezett rovart, hiszen a rovarevés számor országban úgymond alapvető része a gasztronómiának.
Végső esetben vagyunk hajlandóak a rovarevésre nyugaton, ha semmiféle hús vagy növény nem található. Thaiföldön és Mexikóba is több ezer rovarfaj szerepel az éttermek listáján. Afrika nagy részén a mopaneféreg számít a lehető legjobb és legízletesebb ínyencségnek. Vietnámban a fűszeres ízeltlábúakat egy pálcikára felhúzva árulják, és már egyes elmondások alapján Európán belül is nyitnak a rovarevés felé. Magyarországon eddig még nem fogadták el a rendeletet, miszerint az új élelmiszerekről szóló EU-s rendelet kimondja, hogy unión belül lehetséges már emberi fogyasztásra árusítani rovar alapú fogásokat.
Egyes állítások szerint a rovarok fogyasztása sokkal egészségesebb, mint például a vöröshúsoké. A leggyakrabban fogyasztott rovarfajok között szerepelnek a hangyák, termeszek, tücskök és a hernyók. Már egy távoli cél is került kitűzésre, miszerint űrennivalókat fognak készíteni rovarokból. Nem kizáró ok, hogy esetleg mi magunk is megkóstolhassuk a rovar alappal ellátott konyhát, ugyanis külföldről rendelhetők több ízben is az ízeltlábúak. Ha unod a csipszet, akkor vehetsz pirított tücsköt és fűszeres kukacot is egy délutáni piknikhez vagy esti mozizáshoz. Míg eddig csak az egzotikus tájakra volt jellemző, ma már Európában is elérhetővé vált a Sainsbury’s brit áruházlánc 250 boltjában kapható ropogós sült tücsök, méghozzá háromféle ízben is! Glutén- és laktózérzékenyek figyelem, minden mentesek a legújabb nassolnivalók.
Vannak rovarok, amelyek nem csak telített zsírsavakban gazdagok, hanem kalcium- és vasforrások is egyben. A Mopane selyemhernyónak magas a kálciumtartalma, sőt, magasabb, mint a sertéshúsnak. A kutatók több húsfélét és rovart is összehasonlítottak és arra jutottak, hogy a méhlárva a legtáplálóbb hozzávaló, ugyanis 850%, igen, jól olvasod, annyival több vasat tartalmaz, mint a marhahús.